TDK Corporation CGA3E2NP01H222J080AA
CGA3E2NP01H222J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2NP01H222J080AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CGA3E2NP01H222J080AA.pdf
Availability of CGA3E2NP01H222J080AA
QUANTITY
CGA3E2NP01H222J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2NP01H222J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2NP01H222J080AA
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
Standard Package4,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2NP01H222J080AA
Related LinksCGA3E2NP01, CGA3E2NP01H222J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2NP01H222J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2NP01H222J080AA
CONN RECPT 17POS .1" POL UNLOAD datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HDR TOP 22 POS W/BOSS 2MM datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
BANANA TEST CLIP datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.97" DIA BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16VC SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf