TDK Corporation CGA3E2X7R1H681K
CGA3E2X7R1H681K picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H681K
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H681K.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H681K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CGA3E2X7R1H681K Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H681K
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H681K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H681K
Related LinksCGA3E2X, CGA3E2X7R1H681K Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H681K Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H681K
CONN RECEPT 5POS MTA-156 24AWG datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC XO 18.8696MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf