TDK Corporation CGA3E2X7R1H683K080AA
CGA3E2X7R1H683K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H683K080AA
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H683K080AA.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H683K080AA
QUANTITY
CGA3E2X7R1H683K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H683K080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H683K080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H683K080AA
Related LinksCGA3E2X7R1, CGA3E2X7R1H683K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H683K080AA Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H683K080AA
CONN HEADR BRKWAY .100 39POS STR datasheet.pdf
IC FPGA 475 I/O 672FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 1.5A STD 48KV datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf