TDK Corporation CGA3E2X8R1H333K080AA
CGA3E2X8R1H333K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X8R1H333K080AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X8R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X8R1H333K080AA.pdf
Availability of CGA3E2X8R1H333K080AA
QUANTITY
CGA3E2X8R1H333K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X8R1H333K080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X8R1H333K080AA
C Series High Temperature X8R MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X8R1H333K080AA
Related LinksCGA3E2X8R1, CGA3E2X8R1H333K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X8R1H333K080AA Details Description
Related parts for CGA3E2X8R1H333K080AA
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
IC TXRX MULTI-BAND 36QFN datasheet.pdf
IC HEX CLAMPING CIRCUIT 8-SOIC datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR OPTIMATE ST datasheet.pdf
IC UART PCI BUS OCTAL 144LQFP datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR ASSY 125 CLIP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT SLDER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG YELLOW 25' datasheet.pdf
DATA CAP 3/8 WHITE TRANSP CYL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf