TDK Corporation CGA3E3X7R1H224M080AB
CGA3E3X7R1H224M080AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E3X7R1H224M080AB
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E3X7R1H224M080AB.pdf
Availability of CGA3E3X7R1H224M080AB
QUANTITY
CGA3E3X7R1H224M080AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E3X7R1H224M080AB
Internal Part NumberEIS-CGA3E3X7R1H224M080AB
Standard Package4,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E3X7R1H224M080AB
Related LinksCGA3E3X7R1, CGA3E3X7R1H224M080AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E3X7R1H224M080AB Details Description
Related parts for CGA3E3X7R1H224M080AB
RES 22 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf