TDK Corporation CGA3EAC0G2A332J080AC
CGA3EAC0G2A332J080AC picture photo
Mfg. Part Number
CGA3EAC0G2A332J080AC
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3EAC0G2A332J080AC.pdf
Availability of CGA3EAC0G2A332J080AC
QUANTITY
CGA3EAC0G2A332J080AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3EAC0G2A332J080AC
Internal Part NumberEIS-CGA3EAC0G2A332J080AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA3EA Series MLCCs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, ESD Protection
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3EAC0G2A332J080AC
Related LinksCGA3EAC0G2, CGA3EAC0G2A332J080AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3EAC0G2A332J080AC Details Description
Related parts for CGA3EAC0G2A332J080AC
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf