TDK Corporation CGA4C2C0G1H332J060AA
CGA4C2C0G1H332J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4C2C0G1H332J060AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4C2C0G1H332J060AA.pdf
Availability of CGA4C2C0G1H332J060AA
QUANTITY
CGA4C2C0G1H332J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4C2C0G1H332J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA4C2C0G1H332J060AA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4C2C0G1H332J060AA
Related LinksCGA4C2C0G1, CGA4C2C0G1H332J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4C2C0G1H332J060AA Details Description
Related parts for CGA4C2C0G1H332J060AA
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
OSC CMEMS 100.000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V 20% X6S 1206 datasheet.pdf