TDK Corporation CGA4F2X7R2A682K085AA
CGA4F2X7R2A682K085AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4F2X7R2A682K085AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4F2X7R2A682K085AA.pdf
Availability of CGA4F2X7R2A682K085AA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CGA4F2X7R2A682K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4F2X7R2A682K085AA
Internal Part NumberEIS-CGA4F2X7R2A682K085AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4F2X7R2A682K085AA
Related LinksCGA4F2X7R2, CGA4F2X7R2A682K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4F2X7R2A682K085AA Details Description
Related parts for CGA4F2X7R2A682K085AA
CABLE TIE HEAVY GREEN 14.5" datasheet.pdf
FIXED IND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
PRESSURE GAUGE REFERENCE datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 0603 datasheet.pdf