TDK Corporation CGA4F3C0G2E332J085AA
CGA4F3C0G2E332J085AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4F3C0G2E332J085AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 250V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4F3C0G2E332J085AA.pdf
Availability of CGA4F3C0G2E332J085AA
QUANTITY
CGA4F3C0G2E332J085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4F3C0G2E332J085AA
Internal Part NumberEIS-CGA4F3C0G2E332J085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4F3C0G2E332J085AA
Related LinksCGA4F3C0G2, CGA4F3C0G2E332J085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4F3C0G2E332J085AA Details Description
Related parts for CGA4F3C0G2E332J085AA
STAMPING BIT 7.0 MM DIAMETER datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8UMAX datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 36.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf