TDK Corporation CGA4F4NP02W222J085AA
CGA4F4NP02W222J085AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4F4NP02W222J085AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 450V NP0 0805
Datasheet Download
CGA4F4NP02W222J085AA.pdf
Availability of CGA4F4NP02W222J085AA
QUANTITY
CGA4F4NP02W222J085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4F4NP02W222J085AA
Internal Part NumberEIS-CGA4F4NP02W222J085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4F4NP02W222J085AA
Related LinksCGA4F4NP02, CGA4F4NP02W222J085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4F4NP02W222J085AA Details Description
Related parts for CGA4F4NP02W222J085AA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 WW datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SEATING TL. ASSY 2MMHM V.COAX datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 815MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf