TDK Corporation CGA4J2C0G2A332J125AA
CGA4J2C0G2A332J125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2C0G2A332J125AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4J2C0G2A332J125AA.pdf
Availability of CGA4J2C0G2A332J125AA
QUANTITY
CGA4J2C0G2A332J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2C0G2A332J125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2C0G2A332J125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2C0G2A332J125AA
Related LinksCGA4J2C0G2, CGA4J2C0G2A332J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2C0G2A332J125AA Details Description
Related parts for CGA4J2C0G2A332J125AA
TERM FORK NON-INSULATED 16-14AWG datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16MLP datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SINK 19MM X 19MM X 19.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 35mA 24-SSOP/QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
SMA STRT JACK-RA PLUG RG-174 .5M datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf