TDK Corporation CGA4J2X5R1C105M125AA
CGA4J2X5R1C105M125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X5R1C105M125AA
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X5R1C105M125AA.pdf
Availability of CGA4J2X5R1C105M125AA
QUANTITY
CGA4J2X5R1C105M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X5R1C105M125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X5R1C105M125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X5R1C105M125AA
Related LinksCGA4J2X5R1, CGA4J2X5R1C105M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X5R1C105M125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X5R1C105M125AA
ESD JACKET W/CUFFS TEAL XL datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC THERMO COOLER CTRLR 32-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SFC 1/12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf