TDK Corporation CGA4J2X5R1H224K125AA
CGA4J2X5R1H224K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X5R1H224K125AA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X5R1H224K125AA.pdf
Availability of CGA4J2X5R1H224K125AA
QUANTITY
CGA4J2X5R1H224K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X5R1H224K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X5R1H224K125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X5R1H224K125AA
Related LinksCGA4J2X5R1, CGA4J2X5R1H224K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X5R1H224K125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X5R1H224K125AA
JUMPER-H1504TR/A3048W/H1504TR 8" datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC RF PREDISTORT ADJ 28-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 1100A 690V 2KN/80 AR UC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 2WIRE 40TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V 20% BX 1812 datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf