TDK Corporation CGA4J2X5R1H224M125AA
CGA4J2X5R1H224M125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X5R1H224M125AA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X5R1H224M125AA.pdf
Availability of CGA4J2X5R1H224M125AA
QUANTITY
CGA4J2X5R1H224M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X5R1H224M125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X5R1H224M125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X5R1H224M125AA
Related LinksCGA4J2X5R1, CGA4J2X5R1H224M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X5R1H224M125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X5R1H224M125AA
IC PLD 10MC 5NS 28PLCC datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
LED CBI 2MM TRI-LEVEL G,G,Y datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf