TDK Corporation CGA4J2X7R1H334K125AA
CGA4J2X7R1H334K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X7R1H334K125AA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X7R1H334K125AA.pdf
Availability of CGA4J2X7R1H334K125AA
QUANTITY
CGA4J2X7R1H334K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X7R1H334K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X7R1H334K125AA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X7R1H334K125AA
Related LinksCGA4J2X7R1, CGA4J2X7R1H334K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X7R1H334K125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X7R1H334K125AA
IC MPU ZIP 16MHZ 100QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 72PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 12POS TIN T/H datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 16.5"L X 14.72"W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3.3V 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 11POS .35M datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM F/L 26POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf