TDK Corporation CGA4J3C0G2E822J125AA
CGA4J3C0G2E822J125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3C0G2E822J125AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 250V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4J3C0G2E822J125AA.pdf
Availability of CGA4J3C0G2E822J125AA
QUANTITY
CGA4J3C0G2E822J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3C0G2E822J125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J3C0G2E822J125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3C0G2E822J125AA
Related LinksCGA4J3C0G2, CGA4J3C0G2E822J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3C0G2E822J125AA Details Description
Related parts for CGA4J3C0G2E822J125AA
TERMINAL LUG 2/0AWG .500 TIN datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 51K OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP MICA 18PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
7005183-5 MSTB 2.5/5-ST datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT PLUG datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 3A CPH3 datasheet.pdf