TDK Corporation CGA4J3X5R1E155K125AB
CGA4J3X5R1E155K125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X5R1E155K125AB
Brief Description
CAP CER 1.5UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X5R1E155K125AB.pdf
Availability of CGA4J3X5R1E155K125AB
QUANTITY
CGA4J3X5R1E155K125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X5R1E155K125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X5R1E155K125AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X5R1E155K125AB
Related LinksCGA4J3X5R1, CGA4J3X5R1E155K125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X5R1E155K125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X5R1E155K125AB
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1X1 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MICRO 31C S 8" WHT FLOAT NI datasheet.pdf