TDK Corporation CGA4J3X7R1E155K125AB
CGA4J3X7R1E155K125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R1E155K125AB
Brief Description
CAP CER 1.5UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R1E155K125AB.pdf
Availability of CGA4J3X7R1E155K125AB
QUANTITY
CGA4J3X7R1E155K125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R1E155K125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R1E155K125AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R1E155K125AB
Related LinksCGA4J3X7R1, CGA4J3X7R1E155K125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R1E155K125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X7R1E155K125AB
RES SMD 102K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
KIT DEV Z8 ENCORE XP 28-PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1KV U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf