TDK Corporation CGA4J3X7R1H684K125AB
CGA4J3X7R1H684K125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R1H684K125AB
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R1H684K125AB.pdf
Availability of CGA4J3X7R1H684K125AB
QUANTITY
CGA4J3X7R1H684K125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R1H684K125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R1H684K125AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R1H684K125AB
Related LinksCGA4J3X7R1, CGA4J3X7R1H684K125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R1H684K125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X7R1H684K125AB
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 4.7UF 20% 6.3V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC CTLR OVP W/FET 5.80V 8-UDFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 50W datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GN/BLANK DIFF datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #5/16 50PC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HI CURRENT M 10A SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf