TDK Corporation CGA4J3X7R1V474K125AB
CGA4J3X7R1V474K125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R1V474K125AB
Brief Description
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R1V474K125AB.pdf
Availability of CGA4J3X7R1V474K125AB
QUANTITY
CGA4J3X7R1V474K125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R1V474K125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R1V474K125AB
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R1V474K125AB
Related LinksCGA4J3X7R1, CGA4J3X7R1V474K125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R1V474K125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X7R1V474K125AB
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DDR 2 SMT ASSY 240P (WITH BOSS) datasheet.pdf
TESTER AC/DC VOLTAGE/CONT IP65 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 30MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf