TDK Corporation CGA4J3X7R2E153K125AA
CGA4J3X7R2E153K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R2E153K125AA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R2E153K125AA.pdf
Availability of CGA4J3X7R2E153K125AA
QUANTITY
CGA4J3X7R2E153K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R2E153K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R2E153K125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R2E153K125AA
Related LinksCGA4J3X7R2, CGA4J3X7R2E153K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R2E153K125AA Details Description
Related parts for CGA4J3X7R2E153K125AA
JUMPER-H1501TR/A3048B/X 10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 65W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE RED datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 3BAND SMA MALE datasheet.pdf
LENS 1POS EMILY datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .380" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf