TDK Corporation CGA4J3X7R2E223K125AA
CGA4J3X7R2E223K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R2E223K125AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R2E223K125AA.pdf
Availability of CGA4J3X7R2E223K125AA
QUANTITY
CGA4J3X7R2E223K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R2E223K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R2E223K125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R2E223K125AA
Related LinksCGA4J3X7R2, CGA4J3X7R2E223K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R2E223K125AA Details Description
Related parts for CGA4J3X7R2E223K125AA
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED 5MM RA 5V MATING RED PC MNT datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC34K/MC34F/MCE34K datasheet.pdf
RES 1G OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL BOT 17.7X11.5X0.3" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL LP 6XSON datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf