TDK Corporation CGA4J3X7S1A685K125AA
CGA4J3X7S1A685K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7S1A685K125AA
Brief Description
CAP CER 6.8UF 10V X7S 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7S1A685K125AA.pdf
Availability of CGA4J3X7S1A685K125AA
QUANTITY
CGA4J3X7S1A685K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7S1A685K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7S1A685K125AA
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7S1A685K125AA
Related LinksCGA4J3X7S1, CGA4J3X7S1A685K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7S1A685K125AA Details Description
Related parts for CGA4J3X7S1A685K125AA
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 14SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf