TDK Corporation CGA4J3X8R2A473M125AB
CGA4J3X8R2A473M125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X8R2A473M125AB
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X8R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X8R2A473M125AB.pdf
Availability of CGA4J3X8R2A473M125AB
QUANTITY
CGA4J3X8R2A473M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X8R2A473M125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X8R2A473M125AB
Standard Package2,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X8R2A473M125AB
Related LinksCGA4J3X8R2, CGA4J3X8R2A473M125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X8R2A473M125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X8R2A473M125AB
CONN D-SUB MOUNTING SCREW 4-40 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
LED IND LIGHT 24V YELLOW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 180MA 4.32 OHM datasheet.pdf
TXRX OPT GBIC 1 GB/S 1310NM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf