TDK Corporation CGA5C2C0G1H682J060AA
CGA5C2C0G1H682J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5C2C0G1H682J060AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V C0G 1206
Datasheet Download
CGA5C2C0G1H682J060AA.pdf
Availability of CGA5C2C0G1H682J060AA
QUANTITY
CGA5C2C0G1H682J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5C2C0G1H682J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA5C2C0G1H682J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5C2C0G1H682J060AA
Related LinksCGA5C2C0G1, CGA5C2C0G1H682J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5C2C0G1H682J060AA Details Description
Related parts for CGA5C2C0G1H682J060AA
LED RED RECTANG .965" HI ASSY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 10% 600W datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
FUSE 500A 690V BRITISH datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY SPI 2% SMD datasheet.pdf