TDK Corporation CGA5C2C0G1H822J060AA
CGA5C2C0G1H822J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5C2C0G1H822J060AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206
Datasheet Download
CGA5C2C0G1H822J060AA.pdf
Availability of CGA5C2C0G1H822J060AA
QUANTITY
CGA5C2C0G1H822J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5C2C0G1H822J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA5C2C0G1H822J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5C2C0G1H822J060AA
Related LinksCGA5C2C0G1, CGA5C2C0G1H822J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5C2C0G1H822J060AA Details Description
Related parts for CGA5C2C0G1H822J060AA
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf