TDK Corporation CGA5C2NP01H682J060AA
CGA5C2NP01H682J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5C2NP01H682J060AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
CGA5C2NP01H682J060AA.pdf
Availability of CGA5C2NP01H682J060AA
QUANTITY
CGA5C2NP01H682J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5C2NP01H682J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA5C2NP01H682J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5C2NP01H682J060AA
Related LinksCGA5C2NP01, CGA5C2NP01H682J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5C2NP01H682J060AA Details Description
Related parts for CGA5C2NP01H682J060AA
IC DAC 14BIT MPU COMP 28-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP LOGARITHMIC 16SO datasheet.pdf
HOLDER BATT 20MM COIN CELL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 4 CKT R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H datasheet.pdf