TDK Corporation CGA5H4C0G2J182J115AA
CGA5H4C0G2J182J115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5H4C0G2J182J115AA
Brief Description
CAP CER 1800PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
CGA5H4C0G2J182J115AA.pdf
Availability of CGA5H4C0G2J182J115AA
QUANTITY
CGA5H4C0G2J182J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5H4C0G2J182J115AA
Internal Part NumberEIS-CGA5H4C0G2J182J115AA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5H4C0G2J182J115AA
Related LinksCGA5H4C0G2, CGA5H4C0G2J182J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5H4C0G2J182J115AA Details Description
Related parts for CGA5H4C0G2J182J115AA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
KIT MASTER DEV MS KEYFOB 433MHZ datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL PNP datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.1A SMINI6 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf