TDK Corporation CGA5H4C0G2J682J115AA
CGA5H4C0G2J682J115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5H4C0G2J682J115AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
CGA5H4C0G2J682J115AA.pdf
Availability of CGA5H4C0G2J682J115AA
QUANTITY
CGA5H4C0G2J682J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5H4C0G2J682J115AA
Internal Part NumberEIS-CGA5H4C0G2J682J115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5H4C0G2J682J115AA
Related LinksCGA5H4C0G2, CGA5H4C0G2J682J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5H4C0G2J682J115AA Details Description
Related parts for CGA5H4C0G2J682J115AA
CONN HEADER VERT 7POS .100 TIN datasheet.pdf
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER DIFF LVDS 1CH 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf