TDK Corporation CGA5H4NP02J682J115AA
CGA5H4NP02J682J115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5H4NP02J682J115AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
CGA5H4NP02J682J115AA.pdf
Availability of CGA5H4NP02J682J115AA
QUANTITY
CGA5H4NP02J682J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5H4NP02J682J115AA
Internal Part NumberEIS-CGA5H4NP02J682J115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5H4NP02J682J115AA
Related LinksCGA5H4NP02, CGA5H4NP02J682J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5H4NP02J682J115AA Details Description
Related parts for CGA5H4NP02J682J115AA
CAP TANT 220UF 4V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 97A TO-220AB datasheet.pdf
MINI-FIT VERT BMI HDR ASY 4CKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DIA 4MM 1.2MM ROBTC NPN NC datasheet.pdf
WP-GT BRASS PG7 datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 5% 310VAC datasheet.pdf