TDK Corporation CGA5K2X7R2A334K130AA
CGA5K2X7R2A334K130AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5K2X7R2A334K130AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5K2X7R2A334K130AA.pdf
Availability of CGA5K2X7R2A334K130AA
QUANTITY
CGA5K2X7R2A334K130AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5K2X7R2A334K130AA
Internal Part NumberEIS-CGA5K2X7R2A334K130AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5K2X7R2A334K130AA
Related LinksCGA5K2X7R2, CGA5K2X7R2A334K130AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5K2X7R2A334K130AA Details Description
Related parts for CGA5K2X7R2A334K130AA
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ENCODER 16MM ROTARY TOP ADJ PCB datasheet.pdf
SENSOR 5 PSI DIFFERENTIAL GAUGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
LAMP NEON 6.2MM WIRE TERMINAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.41"LX2.38"W datasheet.pdf