TDK Corporation CGA5K4X7R2J153M130AA
CGA5K4X7R2J153M130AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5K4X7R2J153M130AA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5K4X7R2J153M130AA.pdf
Availability of CGA5K4X7R2J153M130AA
QUANTITY
CGA5K4X7R2J153M130AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5K4X7R2J153M130AA
Internal Part NumberEIS-CGA5K4X7R2J153M130AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5K4X7R2J153M130AA
Related LinksCGA5K4X7R2, CGA5K4X7R2J153M130AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5K4X7R2J153M130AA Details Description
Related parts for CGA5K4X7R2J153M130AA
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
VARISTOR 11.5V RING datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.8A 68 MOHM TH datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 55NS 48MINIBGA datasheet.pdf
LABEL 8X2" BLK/RED ON YEL 500PK datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG178 IPEX datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
HAR-PORT USB 20 B-B PFT 1 0M C datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GP 600V 240A SOT-227 datasheet.pdf