TDK Corporation CGA5L2X7R1E225M160AA
CGA5L2X7R1E225M160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L2X7R1E225M160AA
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5L2X7R1E225M160AA.pdf
Availability of CGA5L2X7R1E225M160AA
QUANTITY
CGA5L2X7R1E225M160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L2X7R1E225M160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L2X7R1E225M160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L2X7R1E225M160AA
Related LinksCGA5L2X7R1, CGA5L2X7R1E225M160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L2X7R1E225M160AA Details Description
Related parts for CGA5L2X7R1E225M160AA
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS SIDE 5.08MM datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM FLUSH GREEN datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE MODE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG 300V SLATE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 22MA 95 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf