TDK Corporation CGA5L3X5R1V225M160AB
CGA5L3X5R1V225M160AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L3X5R1V225M160AB
Brief Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1206
Datasheet Download
CGA5L3X5R1V225M160AB.pdf
Availability of CGA5L3X5R1V225M160AB
QUANTITY
CGA5L3X5R1V225M160AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L3X5R1V225M160AB
Internal Part NumberEIS-CGA5L3X5R1V225M160AB
Standard Package2,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L3X5R1V225M160AB
Related LinksCGA5L3X5R1, CGA5L3X5R1V225M160AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L3X5R1V225M160AB Details Description
Related parts for CGA5L3X5R1V225M160AB
SENSOR TEMPERATURE I2C 8UMAX datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 42POS R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf
UM 4266 WITH SPECIAL AMPHENOL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Crystal 16.9344MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 48POS datasheet.pdf