TDK Corporation CGA5L3X7R2E333K160AA
CGA5L3X7R2E333K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L3X7R2E333K160AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5L3X7R2E333K160AA.pdf
Availability of CGA5L3X7R2E333K160AA
QUANTITY
CGA5L3X7R2E333K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L3X7R2E333K160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L3X7R2E333K160AA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L3X7R2E333K160AA
Related LinksCGA5L3X7R2, CGA5L3X7R2E333K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L3X7R2E333K160AA Details Description
Related parts for CGA5L3X7R2E333K160AA
SSD 12GB 2.5" UATA datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DMM CLAMP-ON TRMS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.3W 0102 datasheet.pdf
LI98 THERMAL TAPE 320X320X0.2MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 45POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf