TDK Corporation CGA6M4X7R2J683K200AA
CGA6M4X7R2J683K200AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA6M4X7R2J683K200AA
Brief Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
CGA6M4X7R2J683K200AA.pdf
Availability of CGA6M4X7R2J683K200AA
QUANTITY
CGA6M4X7R2J683K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA6M4X7R2J683K200AA
Internal Part NumberEIS-CGA6M4X7R2J683K200AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA6M4X7R2J683K200AA
Related LinksCGA6M4X7R2, CGA6M4X7R2J683K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA6M4X7R2J683K200AA Details Description
Related parts for CGA6M4X7R2J683K200AA
SHELL OUTER SHIELDING 6POS TIN datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
MIC CAP 13P WIRE TO WIRE datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 29 MOHM TH datasheet.pdf
RES 180 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf