TDK Corporation CGA6M4X7T2W224M200AE
CGA6M4X7T2W224M200AE picture photo
Mfg. Part Number
CGA6M4X7T2W224M200AE
Brief Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
Datasheet Download
CGA6M4X7T2W224M200AE.pdf
Availability of CGA6M4X7T2W224M200AE
QUANTITY
CGA6M4X7T2W224M200AE Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA6M4X7T2W224M200AE
Internal Part NumberEIS-CGA6M4X7T2W224M200AE
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
Soft Termination MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA6M4X7T2W224M200AE
Related LinksCGA6M4X7T2, CGA6M4X7T2W224M200AE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA6M4X7T2W224M200AE Details Description
Related parts for CGA6M4X7T2W224M200AE
CONN PLUG 15POS AWG26 R/ANGLE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.39A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 270V 400A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
DESIGN ENGR ELECT INSLT TAPE KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
FLEXSTRIP PIN 9POS 1.90MM datasheet.pdf