TDK Corporation CGA8L3C0G2E223J160KA
CGA8L3C0G2E223J160KA picture photo
Mfg. Part Number
CGA8L3C0G2E223J160KA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1812
Datasheet Download
CGA8L3C0G2E223J160KA.pdf
Availability of CGA8L3C0G2E223J160KA
QUANTITY
CGA8L3C0G2E223J160KA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA8L3C0G2E223J160KA
Internal Part NumberEIS-CGA8L3C0G2E223J160KA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA8L3C0G2E223J160KA
Related LinksCGA8L3C0G2, CGA8L3C0G2E223J160KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA8L3C0G2E223J160KA Details Description
Related parts for CGA8L3C0G2E223J160KA
IC OPAMP VFB 200MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMP 50 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V CH 1812 datasheet.pdf
RES SMD 517 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
DIN HEX CRIMP KIT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf