TDK Corporation CGA8P1C0G3F331K250KE
CGA8P1C0G3F331K250KE picture photo
Mfg. Part Number
CGA8P1C0G3F331K250KE
Brief Description
CAP CER 330PF 3KV C0G 1812
Datasheet Download
CGA8P1C0G3F331K250KE.pdf
Availability of CGA8P1C0G3F331K250KE
QUANTITY
CGA8P1C0G3F331K250KE Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA8P1C0G3F331K250KE
Internal Part NumberEIS-CGA8P1C0G3F331K250KE
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA8P1C0G3F331K250KE
Related LinksCGA8P1C0G3, CGA8P1C0G3F331K250KE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA8P1C0G3F331K250KE Details Description
Related parts for CGA8P1C0G3F331K250KE
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER GOLD 8POS datasheet.pdf
IC TXRX datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.24 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS datasheet.pdf