TDK Corporation CGA9P3X7T2E225M250KE
CGA9P3X7T2E225M250KE picture photo
Mfg. Part Number
CGA9P3X7T2E225M250KE
Brief Description
CAP CER 2.2UF 250V X7T 2220
Datasheet Download
CGA9P3X7T2E225M250KE.pdf
Availability of CGA9P3X7T2E225M250KE
QUANTITY
CGA9P3X7T2E225M250KE Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA9P3X7T2E225M250KE
Internal Part NumberEIS-CGA9P3X7T2E225M250KE
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
Soft Termination MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA9P3X7T2E225M250KE
Related LinksCGA9P3X7T2, CGA9P3X7T2E225M250KE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA9P3X7T2E225M250KE Details Description
Related parts for CGA9P3X7T2E225M250KE
TWEEZER FLAT BLUNT RND 40 5.71" datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA Backlight 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE SOFT FAST 30A TO-247 datasheet.pdf