TDK Corporation CGB2A1X5R0J225M033BC
CGB2A1X5R0J225M033BC picture photo
Mfg. Part Number
CGB2A1X5R0J225M033BC
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CGB2A1X5R0J225M033BC.pdf
Availability of CGB2A1X5R0J225M033BC
QUANTITY
CGB2A1X5R0J225M033BC Order Process
Ship out your order
Specifications of CGB2A1X5R0J225M033BC
Internal Part NumberEIS-CGB2A1X5R0J225M033BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGB2A1X5R0J225M033BC
Related LinksCGB2A1X5R0, CGB2A1X5R0J225M033BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGB2A1X5R0J225M033BC Details Description
Related parts for CGB2A1X5R0J225M033BC
JUMPER-H2728TR/C2065S/H2728TR10" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 30POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC RESET N-CH OD 4.0V 5SSOP datasheet.pdf
CABLE PARALLEL DB25M -CEN36M 35' datasheet.pdf
IC TXRX RS232 460KBPS 10-UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
MODEM CELLULAR QUAD GPRS HSPA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 40MM datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf