Taoglas Limited CGGBPD.18.A
CGGBPD.18.A picture photo
Mfg. Part Number
CGGBPD.18.A
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD GPS/GLONASS/BEIDOU
Datasheet Download
CGGBPD.18.A.pdf
Availability of CGGBPD.18.A
QUANTITY
CGGBPD.18.A Order Process
Ship out your order
Specifications of CGGBPD.18.A
Internal Part NumberEIS-CGGBPD.18.A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package5
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeAntenna
Frequency1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
For Use With/Related ProductsCGGBP.18.4.A.02
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGGBPD.18.A
Related LinksCGGBP, CGGBPD.18.A Datasheet, Taoglas Limited Distributor
CGGBPD.18.A Details Description
Related parts for CGGBPD.18.A
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf