TDK Corporation CGJ3E2C0G1H272J080AA
CGJ3E2C0G1H272J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G1H272J080AA
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G1H272J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G1H272J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G1H272J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G1H272J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G1H272J080AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G1H272J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G1, CGJ3E2C0G1H272J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G1H272J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G1H272J080AA
DETECTOR/DARLINGTON PHOTO TO-18 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 200V 35A MB-W datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL INV 8-SOIC datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 3-24VDC PCB datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 20POS datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.394" DIA BLK datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/2-48" CLEAR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf