TDK Corporation CGJ3E2C0G1H391J080AA
CGJ3E2C0G1H391J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G1H391J080AA
Brief Description
CAP CER 390PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G1H391J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G1H391J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G1H391J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G1H391J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G1H391J080AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G1H391J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G1, CGJ3E2C0G1H391J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G1H391J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G1H391J080AA
IC NONINV SYN FET DRVR 14-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO 64X36 6NS 128QFP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 6V datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf