TDK Corporation CGJ3E2C0G2A151J080AA
CGJ3E2C0G2A151J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G2A151J080AA
Brief Description
CAP CER 150PF 100V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G2A151J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G2A151J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G2A151J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G2A151J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G2A151J080AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G2A151J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G2, CGJ3E2C0G2A151J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G2A151J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G2A151J080AA
RES SMD 105K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 1250A 1100V 3/110 AR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO252 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRY SHLD 2000' datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 86.6 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 160K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK ISO PWM 16MLP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf