TDK Corporation CGJ3E2C0G2A221J080AA
CGJ3E2C0G2A221J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G2A221J080AA
Brief Description
CAP CER 220PF 100V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G2A221J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G2A221J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G2A221J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G2A221J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G2A221J080AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G2A221J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G2, CGJ3E2C0G2A221J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G2A221J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G2A221J080AA
CONN SOCKET 16-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CYLINDER CONNECTOR SHIFT datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F 75 OHM datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 3MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf