TDK Corporation CGJ3E2X7R1H223K080AA
CGJ3E2X7R1H223K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2X7R1H223K080AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGJ3E2X7R1H223K080AA.pdf
Availability of CGJ3E2X7R1H223K080AA
QUANTITY
CGJ3E2X7R1H223K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2X7R1H223K080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2X7R1H223K080AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2X7R1H223K080AA
Related LinksCGJ3E2X7R1, CGJ3E2X7R1H223K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2X7R1H223K080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2X7R1H223K080AA
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-7 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6121 datasheet.pdf
IC BUFFER/DRIVER OCTAL 24SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
SURFACE BELT 3/4X18" A CRS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf