TDK Corporation CGJ3E3X7S2A104K080AA
CGJ3E3X7S2A104K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E3X7S2A104K080AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7S 0603
Datasheet Download
CGJ3E3X7S2A104K080AA.pdf
Availability of CGJ3E3X7S2A104K080AA
QUANTITY
CGJ3E3X7S2A104K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E3X7S2A104K080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E3X7S2A104K080AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E3X7S2A104K080AA
Related LinksCGJ3E3X7S2, CGJ3E3X7S2A104K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E3X7S2A104K080AA Details Description
Related parts for CGJ3E3X7S2A104K080AA
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DISPENSER TAPE 6" X 6 7/8" DIA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 3.579MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC PA MODULE 1805-1880MHZ datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf