TDK Corporation CGJ4C2C0G1H391J060AA
CGJ4C2C0G1H391J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G1H391J060AA
Brief Description
CAP CER 390PF 50V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G1H391J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G1H391J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G1H391J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G1H391J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G1H391J060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G1H391J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G1, CGJ4C2C0G1H391J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G1H391J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G1H391J060AA
IC DELAY LINE 60NS 16SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 101.4UH SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 10A 5V OUT 100W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 30A 1.7 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-4842-D datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf