TDK Corporation CGJ4C2C0G2A101J060AA
CGJ4C2C0G2A101J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G2A101J060AA
Brief Description
CAP CER 100PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G2A101J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G2A101J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G2A101J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G2A101J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G2A101J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G2A101J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G2, CGJ4C2C0G2A101J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G2A101J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G2A101J060AA
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 540MA 840 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OVERVOLT PROT REG 12-DFN datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH SPST NC SC-70-5 datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GL SN/PB datasheet.pdf
RES 13.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf